Základní členění rybářských odznaků
Staré rybářské odznaky
Většinou smaltované odznaky kolem roku 1900. Častým problémem bývá poškozený nebo vypadnutý smalt z části odznaku. Takové pak mají nižší cenu.
Novější rybářské odznaky
Barevné, většinou zalité pryskyřicí. Byly vydávány k různým výročím místních organizací, ale vydávaly je i různé rybářské spolky a skupiny. Častým problémem těchto odznaků je vypadnutá, nebo poškozená pryskyřice.
Odznaky rybářských stráží
Odznaky rybářských a přísežných stráží mívají větší pořizovací hodnotu, obzvlášť pokud jsou třeba předválečné a ve velmi dobrém stavu. Přísežné stráže byly dříve sloučeny s lesní stráží pod jménem přísežná stráž. Nověji se jedná o nápis rybářská stráž.
Plakety
Plakety bývaji bez upevnění v pevné krabičce a většinou s ražbou z jedné strany.
Odznaky výrobců rybářských potřeb
Těchto odznaků je poměrně dost a nejpočetnější odznaky jsou odznaky mušek znaku hradce králové kterých je více než 1200 barevných variant. Často se setkáme s odznaky Tokoz, Silon, Sona a Ryna.
Státní rybářství
Setkat se můžeme také s odznaky státního rybářství kterých je také dost barevných variant. Starší jsou s barevným okrajem nebo barevnou částí spodního okraje a nověji pak barvené na hliníkovém plíšku - ty bohužel již tak hezké nejsou.
Odznak rekordního úlovku ČRS
V průběhu let se vydávaly různé druhy odznaků rekordních úlovků. Kolem roku 1990 to byla například sada velkého a malého odznaku (na obrázku je velký bronzový odznak). Velký sloužil k vystavení doma nebo uložení a malý k zapíchnutí na kabát nebo klobouk.
Ocenění ČRS, sjezdy ČRS
Odznaky vydávané ČRS a udělované členům k různým příležitostem a zásluhám. Běžné také byly odznaky k příležitosti sjezdu.
Ostatní rybářské odznaky a bižuterie
Odznaky, ozdoby a klíčenky. K sehnání v prodejnách rybářských potřeb a slouží hlavně k ozdobení klobouku nebo kabátu.